Цвет сайта
Расстояние между буквами
Шрифт
Изображения
Қазақстан Республикасы
Парламентінің Сенаты

Өмірбаяны

Шайдаров
Серік
Жаманқұлұлы

Соңғы лауазымы: Ұлытау облысынан ҚР Парламенті Сенатының депутаты

Туған күні: 03.03.1965

Туған жері: ҚазССР; Қарағанды облысы; Жаңаарқа ауданы; Атасу кенті

Отбасылық жағдайы, туыстық байланыстары: Үйленген

Балалары: қызы мен ұлы

Тілдерді білуі: Қазақ, орыс

Білімі, мамандығы (біліктілігі), лицензиялары:

Қарағанды политехникалық институты (1990) Инженер-құрылысшы

Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті (2001) Экономист

Еңбек өтілі:

Инженер, «Жезқазғанмелиорация» ЖҚПБ бөлімінің бастығы (1990-1991);

ӨТЖБ КК бас инженері, бөлім бастығы, «Иртышканалстрой» тресті басқарушысының орынбасары, «Иртышканалстрой» ӨТЖБ КК бастығы (1990-1994);

Әкімшілік басшысының орынбасары, әкімнің бірінші орынбасары (02.1994-09.1997);

Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданының әкімі (09.1997-09.2007);

Қарағанды облысы Нұра ауданының әкімі (09.2007-11.2011);

Қарағанды облысының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының бастығы (11.2011-07.2013);

Жезқазған қаласының әкімі (07.2013-08.2014);

Абай ауданының әкімі (08.2014-12.2017);

Қарағанды облысы әкімінің агроөнеркәсіптік кешенді дамыту, қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалануды реттеу мәселелері жөніндегі орынбасары (06.2017-08.2022)

Кандидат на пост акима области «Ұлытау» (11.06.2022);

Депутат Сената Парламента РК от области Ұлытау (с 26.08.2022)

Сайланбалы қызметтері, депутаттық:

«Нұр Отан» Халықтық-Демократиялық партиясының партиялық тізімі бойынша V сайланған Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидат (07.12.2011);

«Ұлытау» облысы әкімі лауазымына кандидат (11.06.2022);

Ұлытау облысынан ҚР Парламенті Сенатының депутаты (26.08.2022 ж. бастап)

Мемлекеттік және халықаралық наградалары, сыйлықтары, құрметті атақтары: «Құрмет» Ордені (2005); Медаль

Әскери қызмет, әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер:

Кеңес Армиясындағы қызмет (1984-1986)